U pitanju je dete od devet godina koje ima crp 13. Sta to znaci i treba li da preduzmem nesto. Hvala.

    Odgovoreno: 27. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Niste naveli zbog čega ste detetu radili analizu crp (c reaktivni proteini, odnosno protein akutne faze) . Normalne vrednosti su do 5, mada ni 13 nije neka vrednost koja bi trebalo da zabrinjava. Važni su simptomi deteta. Javlja se posle svake akutne upale, bakterijske, pre nego što se javi povečana brzina sedimentacije eritrocita,. Pri ozdravljenju vrednost crp se smanjuju i normalizuju (ispod 5) .