Moj sin ima 14. Godina. Ima povecanu temperaturu i blagi bol u grlu. Prvog dana je temperatura bila 37. 5, a vec drugog u popodnevnim satima od 38-38. 5, da bi narednog temperatura dostizala i 39 stepeni. Javili smo se pedijatru i receno nam je da na svakih 5-6 sati ukoliko ima temperaturu pije febricet ili paracetamol, pije febricet. Inace nema drugih simptoma. Posto je vreme aktuelnog gripa ima li mesta za zabrinutost i sta raditi dalje.

    Odgovoreno: 06. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Ako se temperature održava još dva do tri dana ponovo se obratite lekaru koji će da pregleda dete, uradi potrebne analize i odlučiti o daljoj terapiji i postupku lečenja