Slusam razne savete o tome kada treba poceti s uvodjenjem hrane bebi koja sisa. Kada i s kojom hranom treba poceti?

    Odgovoreno: 23. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Za bebe koje sisaju, u prvih 5 meseci dovoljno je samo majčino mleko, a potom je potrebno da se u ishranu uvode druge namirnice da bi se zadovoljile potrebe za vitaminima i mineralima. U početku dodatna hrana treba da bude dopuna dojenju, a potom se količina povečava do količine punog obroka. U šestom mesecu treba da se ovede voće i vočni sok (sezonsko voće ili sok koji se iscedi) . Počinje se jabukom, kruškom, bananom, breskvom. Citrusno voče posle devetog meseca života. Nikad ne uvoditi istovreneno dva nove vrste voča. Priprema se tako što se voće dobro opere, oljušti, odstrane se košticre, skuva se na pari ili u malo vode, a zatim se usitni ili izmiksira. Ne treba da se dodaje šećer.