Moja cerka ima 6 god. Ima anginu i uradjena joj je urinokultura. U urinu ima escherichiu coli u kolicini 100. 000 cfu/ml. Antibiogram je ponudio kao lek izbora u lecenju cefaleksin, nalidiksinska kiselina, gentamicin. Ona trenutno zbog angine pije lek fromilid. Moje pitanje je-koji lek za ovu bakteriju, uzevsi sve gore navedeno u obzir, ima najbolju sansu da eliminise ovu bakteriju? Unapred zahvalna mama natasa.

    Odgovoreno: 06. 11. 2009.
    • Poštovana,
      S obzirom da je u pitanju angina i da je urinokulturom izolovana echerichia coli, prema antibiogramu lek izbora je cefaleksin. S obzirom da e. Colli može da bude veoma uporna, posle terapije potrebna je kontrola urinokulture