Postovani, zanima me kolika je prosecna visina i tezina devojcice koja ima 2 god. I 10 mes. Unapred hvala

    Odgovoreno: 06. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Za devojčice uzrasta 2 godine, vrednosti koje su naormalne za uzrast kreču se za tt od 9. 7kg (treči percentil) do 14. 9kg (97-i percentil)
      a tv od 82. 2cm (3-i percentil) do 95. 6cm (97 percentil) , a
      prosečne vrednosti (50-percenti) su za tt=12. 2 kg, a za tv=88. 9cm
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #44465

    • Aleksandra Petrovic 06. 11. 2011.

      Zanima me koliko cu biti visoka ako imam 13 godina a visoka sam 152cm, ali su mi rodjitelji visoki: mama 166, a tata 189 i sestre 170 i 178. Da li moze da se raste u pubertetu i da li cu se tu izvuci ili cu ostati mala. Dosta osoba koje poznajem su se izvukli u 8 razredu ali zanima me da li cu i ja. Pozdrav!