Molim vas za savet, da li postoji preparat za poboljsanje imunitera dece (5 i 10 god.) u smislu zastite od gripa. Napominje da deca imaju problem sa bronhitisom i vec imaju terapiju sa berodualom. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 06. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Tabl influcid, je prirodni induktor interferona koji se koristi u lečenju i kao preventivs kod gripa i gripu sličnih oboljenja, a koji može da se daje i deci poćev od druge godine života, ka i odraslima.
      kao preventuiva od gripa i akutnih respiratornih oboljenja, tokom epidemije, daje se 10 dana 3x1 tabl, a za stimulusanje umuniteta, i kao preventiva kod akutnih respiratornih virusnih oboljenja daje se 2x1tabl može 6-8 nedelja.