Meni je potrebno da mi neko protumači dijagnozu za moje dete koje ima 3 godine. Od jutros, posle spavanja ne može da se osloni tj. Stane na levu nogu. Poslali su nas u tiršovu na ortopediju. Uradjena krvna slika i rdg. Lekar kaže da nema-ne vidi ništa posebno i prepisao brufen sirup i mirovanje ali je napisao dg. St. Post dystorsionem genus sin. Zanima me šta znači postavljena dijagnoza i savet. Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 31. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Distorzija znači, isčašenje, odn, uganule. A dijagnoza st post dystorsionem genus sin znači stanje posle uganuča. Iščašenja kolena leve noge. Kao što vam je savetovano dete treba da miruje, a zbog bolovanja dajte sirup brufen