Imam cerku od 3 i po god. Prvi put kada je radila urinokulturu imala je proteus mirabamilis 20 000, dobila je 5 injekcija gentamicina, zatim posle njih sirup palitrex. Ponovo smo radili urinokulturu pa je nalaz pokazao proteus miraba. 1 000 000. Sta da radim?

    Odgovoreno: 28. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Javite se dečjem nefrologu koji će da pregled adete, po potrebi uraditi ultrazvučni pregled bubrega, i s obzirom da je broj bakterija 1000 000 uključiti odgovarajuću terapiju prema antibiogramu. Broj bakterija od 20000 ne zahteva nikakvu terapiju, več samo pračenje.