Postovani, zanima me koliki je normalan broj trombocita kod dece? Da li je vrednost od 750 alarmantna? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 25. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Kod odraslih normalne vrednosti trombocita su 140-440x10 na deveti/l. Npr kod dece uzrasta 6 godina 300+-100x10na deveti/l. Sa vrednostima trobocita 750 potrebno je da dete odvedete hematologu. Niste naveli uzrast deteta i simptome zbog koji ste se javili lekaru da bi tražio broj trombocita.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #43246

    • Poštovana, da li je niska vrednost trombocita 144 kod deteta od tri godine? Imali smo temperaturu i kašalj, pijemo antibiotik. Opet nam se vratila temperatura tako da sutra opet moramo da uradimo krvnu sliku.