Postovani, moja djevojcia ima 14 mjeseci i na zadnjoj analizi krvi hemoglobin joj je 110, pa je nasa pedijatrica preporucila da joj dajemo ferum sirup po 3. 5 ml dnevno, 30 dana pa ponovo kontrola. Pre dva dana sam procitala na ovom sajtu da je za anemiju dobar caj od koprive pa me interesuje smijem li joj dati da pije i koju kolicinu dnevno? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 22. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Pored sir. Ferrum veoma je važna i ishrana deteta. Veči unos povrča voća. Hrana bogata fe su crvena mesa, džigerica, zeleno povrče, mahunarke, sveže voče. , borovnica, cveklasmanjiti unos mleka. Npr pri ishrani važna je i kombionacija namirnica, npr. Kada se uzima meso važno je da se uz njega uzimaju i namirnice koje pomažu apsorpciju fe, povrče, vočni sok, a izbegavati npr. Meso ili pvrće sa žitaricama ili mlekom. Što se tiče koprive ona je bogata fe pa se koristi kod anemije koja je izazvana nedistatkom fe. Ona sadrži i vitamin c, provitamin a, vitamin, b, magnezijum, fosfor. . .)