Postovani, imam bebu od 4 i po meseca. Danas smo je vodili kod doktora. Prehladjena je, kaslje kija i icuri joj nosic. Doktorka joj je prepisala bisolvon 3 puta dnevno 5 dana do 17 h, i apsolvon na 12 sati po 2 mg 3 dana da bi lakse iskasljala i izbacila sluz iz bronhija. Brine me apsolvon i ne znam da li da ga dajem jer je rekla da moze detetu da se uzlupa srce od toga>>> hvala unapred

    Odgovoreno: 15. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Kašalj je refleks, odbranbeni mehanizam kojim dete hoče da istera sekret iz disajnih puteva. Ako je dete malo, u vašem slučaju beba, ona ne zna da ispljune sekret. Važan je uzrok kašlja, jer kada se reši uzrok prestače i kašalj. Kada je u pitanju virusni kašalj beba treba sama da se izbori. Davati čaj ili vodu da bi se sekret razredio, i održavati vlažnost prostorije u kojoj je beba. To se postiže ili vlažnim peškirima koji se postavljaju u prostoriji, npr. Na radijator, ili posudom sa toplom vodom. Ne pušiti u kuči, naročito u prostoriji u kojoj je beba. A što se tiče kapi bisolvona, one ne treba da se daju bebi od 4 i po meseca
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #42056

    • Zdravo, imam dete sad 4, puni 4 meseca. Ona kija i kaslje nekad joj je zapusen nos, sta da radim? Hvala unapred.