Poštovani doktore, detetu od 2 i po godine pronađena je bakterija camphylobacter species u stolici. Trenutno je na terapiji eritromicin sirupom, po 1 kašičica na 6 sati tokom pet dana. Interesuje me posle koliko od prestanka terapije treba uraditi ponovnu analizu stolice?

    Odgovoreno: 07. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Eritromicin je lek izbora. Daje se u dozi 20 do 40mg/kg težine u toku 7 dana. Brzo se postiže eradikacija. Posle terapije treba da prodje najmanje 3 dana do nedelju dana da se ponovi pregled stolice na campilobakter