Zdravo! Moeto dete najverojatno ima sipanica rubeola. Ima temperatura 38, 5, ne prima nikakvi lekovi osven paracetamol. Moeto prasanje e dali smeam da ja masiram so alkohol. Ima 1, 5 godini i redovno e vakcinirana. Blagodaram odnapred sonja

    Odgovoreno: 04. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Da li ste sigurni da je u pitanju rubeola ili neka druga virusna infekcija koja je pračena ospom?, pošto kažete da je dete primilo sve vakcija. Po kalendaru vakcijacije vakcina mmr (male boginje, zauške i rubeola) daje se oid navršenih 12 meseci do navršenih 15 meseci. Nemojte da masirate dete alkoholom, jer se ne preporučuje.