Postovani, moj sin koji ima 4 godine se vec 15 dana zali na bolove u stomaku koji su na svakih 4-5 dana praceni povracanjem, nema temperaturu, urin je u redu, stolica takodje u redu, leukociti 10, 7. Jako me brinu njegovi bolovi u stomaku. Da li vi mozda mislite da li je u pitanju slepo crevo ili nesto drugo? Njegov doktor pedijatar nam je dao uput za gastroenterologa i rekao da ce mu mozda raditi gastroskopiju?!? Moj sin ima samo 4 godine, da li je moguce to raditi tako maloj deci? Molim vas za vase misljenje u vezi svega ovoga sto sam vam napisala, unapred zahvalna majka.

    Odgovoreno: 04. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Potrebna je konsultacija dečjeg hirurga, a ako je sa hiruške strane sve u redu i konsultacija dečjeg gastroenterologa koji će da razjasniti o čemu se radi. Da li ste detetu dali stolicu na pregled na parazite?