Dobar dan! Moje pitanje glasi dali smem deci da dam vitaminski sirup sanastol, ako koriste lekove za astmu i to: singular; flixotide, nazoneks i ventolin po potrebi. Sve ovo pitam pošto mi je mlađe dete alergična na penicilin, a krenula je u i razred oš, starije dete je ivrazred oš. I nije alergičan na nikakve lekove. Unapred zahvalna mama!

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Možete da date vitaminski sirup sanostol, jer on nije kontraindikovan kod dece s astmom. Medjutim moja vam je reporuka da detetu dajete što više voča i povrća, prirodno, preko hrane, a te vitamiinske sirupe ostavite kasnije, kad ne bude bilo svežeg voča