Molim vas da mi objasnite sta znaci ako su kod bebe od 4 meseca povecani trombociti? Oni su 484 a dozvoljeno je do 390. Svi ostali rezultati su dobro. Hvala unapred

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Kod dece, obično, povečani broj trombocita može da se javi ako je dete u nekoj akutnoj infekciji, potom posleneke traume, asfiksije, nedostatka gvoždja, post henoragijske anemije. . . Mada kod odraslih osoba broj trombocita je povečan i na visokoj nadmorskoj visini, posle napornog rada i posle uzbudjenja, na hladnoči, a može da bude povečan i u sklopu mnogih bolesti