Moje dvadesetomesecno dete je danas dobilo povisenu temperaturu. Pre podne je bio u svakodnevnoj ``akciji`` - igraliste, trcanje za loptom i sl, a vec za vreme popodnevnog sna, koji nije trajao uobicajeno, je pokazao malaksalost i blago rumenilo lica, sto je kasnije dovelo do povecane temperature! Poprilicno je pospan! Kada smo mu supruga i ja merili temperaturu prvo je bila 37, posle sat vremena 38, 4, dvadesetak minuta kasnije 38, 7, pa opet dvadesetak minuta kasnije 38, 1, pa opet nakon dvadesetak minuta 38, 7 i posle je zaspao i cini mi se da nije tako vruc sada.

    Odgovoreno: 29. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Ako je temperatura preko 38 potrebno je da detetu date neki sirup za skidabnje temperature (paracetamol, brufen, efferalgan) . Pratiti dete, ako se temperatura ne javi ponovo, ne treba ništa preduzimati. Ali ako se temepratura održava, potrebno je da dete odvedete lekaru koji će da pregleda dete, uraditi odgovarajuće analize, da bi utvrdio uzrok povišene temperature.