Dete od godinu dana, krenulo u vrtic nakon cega za petnaest dana ima dva puta pov. Temp. Prvi put je dobio sinacilin sirup, danas ponovo palitrex. Da li je drugi antibiotik neiybezan, pri tom dete slinavi, ponekad kaslje, temp. Oko 37. 7, slabije jede, solidno raspolozeno. Nocu losije spava? Plasim se da je dete istretirano vise od potrebnog antibioticima. Da li da yapocnem sa palitrexom? Unapred hvala

    Odgovoreno: 03. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Kada dete samo slinavi i ponekad kašlje to nije indikacija za davlje antibiotika. Medjutim uzrok povišenih temepratura mogu da budu višestruki. Zato je neophodna konsultacija pedijatra koji će da proceni stanje vašeg deteta i donese konačnu odluku o davanju antibiotika. Uzrok povišenih temepratura može da bude i neka virusna infekcija, na koju antibiotici i ne deluju. Da li prethodno uradjena krva slika sa leukocitarnom formulom, i eventualno crp?