Postovani, imam sina od godinu dana i 8 mjeseci. Naime, prije mjesec i po dana dijagnosticirana mu je mononukleoza, zanima me koliko vremena treba da prodje da bi se ukljucio u drustveni zivot, tj. U polazak u vrtic, on se oporavlja odlicno, malo je blijed ali to je zato sto vec 2 mjeseca ne izlazi na direktno sunce i sve drugo mu je u redu, nema natecenu slezenu. I jos jedno pitanje, revakcinacija mu je odlozena vec jednom pa me zanima da li bi trebala da se odlozi u potpunosti dok mu nalazi ne budu sasvim u redu jer i inace reaguje jako burno na vakcine. Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 23. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Pošto je bila u pitanju mononukleoza niste naveli kakve su laboratorisjke analize. Da li su vrednosti transaminaza (sgot i sgpt) u granicama normalnih vrednosti. Dok se vrednosti ne normalnizuju poželjkno je da se dete ne uvodi u kolektiv i da se odloži revakcinacija