Imam trihomonas vaginalis. Dojim bebu od sedam mjeseci. Molim vas za savjet dobila sam desetodnevnu terapiju antibiotikom orvagyl, i vaginalete neo-penotran. Beba cesto doji ne znam sta da radim, doktorka je savjetovala da uzmem lijekove iako sam naglasila da dojim bebu. Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 24. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Orvagyl ne bi trebalo davati za vreme trudnoče i dojenja, osim ukoliko lekar ne smatra da je neophodan. Izlučuje se u majčino mleko u koncentraciji istoj kao u serumu