Poštovana,
    Mom detetu koje ima 10 godina prilikom ispitivanja urina izolovano je bezbroj klića nehemoliticne e. Coli u antibiogramu se nalaze lekovi koji deluju na ovu bakteriju a to su cefaleksin, gentamicin, ciprofloksacin, trimetroprim-sulfametoksazol i nitrofurantoin. Pošto smo vojni osiguranici a stacionar u kome se javljamo za pregled danas i sutra ne radi molim Vas za pomoć koji lek od ovih da kupim detetu pošto ne možemo više da čekamo. Dete ima oko 27 kg.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 02. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Da se dete ne bi bockalo možete da mu date caps. Cefaleksin (odn caps palitrex) a 250mg na 8 k kapsulu, ili tabl. Bactrim a 480mg na 12h 1 tabl. Po završetku terapiije ponovo dati mokraću na bakteriološki pregled. Gentamicin je u obliku ampula. Ciprofloksacin (tbl ciprocinal) se ne daje deći do 12-te godine života.