Postovani potreban mi je vas savet u vezi rasporeda obroka bebi koja za par dana puni cetri meseca. Koja kasica ide za pocetak? Nas pedijatar nije nikad dostupan a danas smo bili vraceni od strane jako neljubaznih sestara. -kako bi bio raspored obroka u toku jednog dana, kada uvesti sokice. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 29. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Za odojče uzrasta 4 meseca: rano ujutro, za doručak, ručak, večeru i pre spavanja treba dati podoj ili adaptirano mleko (niste naveli da li dojite bebu ili ne) , a u kasno po podne preporučuju se žitarice bez glutena. Na nažem tržištu postlje milupa žitarice, od četvrtog meseca pirinčane, nemnlečne ili mlečne ili miluvit mit.
      u uzrastu od 5 meseci rano ujutro, za doručak večeru, pre spavanja preporučuje se podoj ili mlečna formula. Za ručak se može dati pire od povrča, kasno po podne žitarice bez glutena, a izmedju obroka može da se da razblaženi vočni sok. Od povrča se preporučuej krompir ili šargarepa, a potom bundeva, grašak, tikvice, spanač. Karfiol, kelj. .
      počinje se sa žitaricama, a posle 3 nedelje u ishrani bebe može da se uvede povrče, pa posle dve nedelje voče