Postovani, zelim samo da postavim jedno pitanje. Skoro sam se porodila i rodila sam prelijepog djecaka. Ima dva ipo mjeseca i ne dojim ga. Zanima me dali mu smijem davati kravlje mlijeko kad napuni tri mjeseca, griz i plazmu i uposte dali smije tako rano da pocne da jede vocne kasice. Unapred zahvalna na odgovoru mirjana.

    Odgovoreno: 26. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Pošto ne dojite, kravlje mleko se ne preporučuje da se uključuje u uzrastu od dva ipo meseca. Za bebu je bolje da se uvede neko od adaptiranih mleka. Ne preporučuju se ni vočne kašice u tom uzrastu. U uzrastu od 4 meseca može da se da obrok žitarica bez glutena kao zamena sa mlečni obrok kasno po podne, a u uzrastu od 5 mesece izmedju obroka može da se da razblaženi vočni sok. U uzrastu od pet i po meseci može da se da za ručak može da se da pire od povrča, a kasno po podne vočni sok ili pire od voća. Od voča počinje se sa jabukom, kruškom bananom, breskvom ili kajsijom, voče se priprema tako što se opere, oljušti, izvade koštice, skuva na pari ili na malo vode ii izgnječi. Ne treba da se dodaje šečer