Poštovana,
    Alija je napunio 10. 08. 2009 punih pet mjeseci. Dojio je samo tri mjeseca, tako da sam već tada počela sa hippom probiotik koji koristim i danas. Već od 3,5 mjeseca počela sam davati sokove i po pola kašice frutecove koje je prihvatio bez problema. Sad već dajem i hippovu rizu kao i kase od svježeg voća i povrća (koje ne prihvati baš uvijek). Dajem mu skuhani krompir, mrkvu, pileći file i to četvrtinu pa je ili izgnječim kašikom ili u blenderu. Interesuje me šta mu još smijem početi davati od čvrste hrane, supica, mliječnih proizvoda itd. i kada početi sa izbacivanjem adaptiranog mlijeka.
    U svakom slučaju hvala.

    Odgovoreno: 18. 08. 2009.
    • Poštovana,
      U odojčeta od 6 meseci za doručak i pre spavanja treba dati podoj ili formulu. Za doručak žitarice sa voćem, za ručak meso sa povrčem, po podne voćni sok, a za večeru kombinovanu žitnu kašu. Od povrća se preporučuje krompir ili šargarepa, a potom bundeva, tikvice, grašak, spanač, karfiol, kelj. Pri davanju voća prvo se daje u obliku soka (jabuka, breskva), potom se daje voće u obliku kaše (jabuka, breskva, kruška, banana). U odojčeta uzrasta 7 meseci za ručak se može dati meso ili kuvano žumance sa povrćem. Za doručak palenta sa jogurtom, a kasno po podne voćni sok ili voćni pire.