Poštovana,
    Molila bih Vas da mi objasnite kakva je to vakcina Broncho Vaxom i da li savetujete da se da detetu?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 12. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Vakcina broncho vax je vakcina koja se preporučuje deci sa slabim imunitetom za prevenciju respiratornih infekcija, mada se preporučuje i da preventira rekurentne infekcije respiratornog sistema, i infekcije koje se pogoršavaju u dece sa hroničnim bronhitisom i opstruktivnom bolešču pluća. Vakcina je biološkog porekla, sastoji se od smrznutih ekstrakata najfrekventnijih bakterija koje su odgovorne za infekcije respiratornog sistema. Vakcina se ne daje u našoj zemlji, niti je u prodaji, a u upotrebi je od 1979. god. Primenjuje se u više od 60 zemalja. Može se naći u obliku kapsula ili u obliku praha.
      Pozdrav.