Poštovana,
    Možete li da mi kažete kako se koristi majčino mleko iz zamrzivača, koliko dugo može da se čuva, i da li treba da se prokuva kada se odledi ili samo da se zagreje.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 06. 08. 2009.
    • Poštovana,
      U zamrzaču majčino mleko može da se čuva do 6 meseci i duže. Pre korišćenja mora da se odmrzne i to postepeno. Da se prebaci u običan frižider, ili da se stavi na sobnu temperaturu. Bočica ne treba da se otvara dok se mleko ne koristi. Ako je mleko hladno, posuda sa mlekom treba da se stavi u posudu sa vodom koja je topla (temperatura ne preko 37 stepeni) ili u grejač za flašice. Pri odmrzavanju ne treba koristiti mikrotalasne pečnice. Kada je mleko odmrznuto, može da se čuva u frižideru 24 časa, ako nije otvarana posuda, a ako se mleko iz posude koristilo, ostatak mleka može da se čuva još 12 sati.