Poštovana,
    Moj petomesečni sin je pre nedelju dana dve večeri imao temperaturu 37,4 koja je posle kupanja i uspavljivanja spadala na 36,5. Sinoć ponovo 37,4 i opet spala posle kupanja. Sem malo zapušenog nosića nema nikakve druge simptome. Možda treba da napomenem da smo sva tri puta kada je imao temperaturu merili po povratku iz šetnje, i da nam je u stanu prilično toplo. Da li je po Vašem mišljenju potrebno da ga odvedemo lekaru?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 02. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Niste naveli u koje vreme ste se vraćali iz šetnje. Koja je je bila temperatura spolja. Da li ste temperaturu detetu merili pod mišicom, ili rektalno. Ako je temperatura merena rektalno, to nije povišena temperatura. Pratite dete, ako bi se temperatura održavala, dete kašlje, javite se lekaru da pogleda dete, i vidi o čemu se radi
      Pozdrav.