Poštovana,
    Interesuje me da li se nešto može dati bebi od 6 nedjelja za redovniju stolicu. Muči je stomačić, pun je i naduven pa joj smeta da jede. Inače je dojim ali dajem plantex čaj za grčiće prije svakog podoja po par mililitara. Koliko dugo je normalno da beba tog uzrasta nema stolicu?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 02. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Niste naveli na koje vreme Vaša beba ima stolicu, i kakve je konzistencije. Mnoga odojčad koja su na prirodnoj ishrani mogu da imaju stolicu i jednom nedeljno, nekad i ređe, jer se majčino mleko svari kompletno. Ako se odojče napreže, ima stolicu na 2 do 3 dana, ako je stolica meka, odna je reč o neredovnoj stolici. Ne treba bebi davati ništa. Ako je stolica tvrda i bolna, reč je o zatvoru. Može da se javi nadutost stomaka, bol, uznemirenost, plačljivost deteta, ako je zavor uporan, mogu da se primene glicerinski čepići, ali uz prethodni dogovor sa vašim pedijatrom, ali ne češće nego na nedelju dana.