Poštovana dr,
    Molila bih odgovor u vezi moje kćerke, koja ima 5 godina. Naime, već mesec dana, a možda i duže, na gaćicama ima žućkasti lepljivi skret. Samo jednom se požalila da oseća peckanje pilikom mokrenja. Inače nema nikakvih drugih simptoma, npr. temperatura, svrab, niti je neraspoložena, jedino u vreme kada se sekret pojavi, primetno je crvenilo. Nekoliko puta sam je ispirala čajem od kamilice. Dva-tri dana bude dobro, nestane crvenila i sekreta, pa se ponovo pojave. Redovno održava higijenu i ne kupa se agresivnim hemijskim sredstvima, već penom od blagih dečijih šampona. Ima li razloga za zabrinutost, obzirom da već dugo traje i šta mi je činiti?
    Unapred se zahvaljujem. Pozdrav!

    Odgovoreno: 30. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Obratite se Vašem lekaru. Poželjno je da se da mokraća na pregled (pogotovu što se žalila na peckanje prilikom mokrenja), a eventualno da se uradi i bris vulve.