Poštovana,
    Zanima me koliko je opasno kupanje u javnim zatvorenim bazenima tokom letnjih meseci (meningitis?, konjuktivitis? itd) posebno za dete od 3.5 godina!
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Kupanje u javnim zatvorenim bazeniima, jezerima i rekama je pogodno tle da bakterije i gljivice prodru u kožu spoljašnjeg slušnog kanala. Pa i do bubne opne, što može da izazove bol u uvu, zujanje i osećaj zapušenosti. Takođe može dovesti i do konjuktivitisa. Savetuje se da se izbegavaju mesta za koje se sumnja da je voda sumnjive čistoče, naročito za malu decu.
      Pozdrav.