Poštovani dr,
    uskoro idemo na more sa bebom koja ima godinu i po, pa me interesuje da li smije da se kupa u morskoj vodi, koliko dugo smije biti u vodi i na suncu (teško da ćemo moći da ga dugo zadržimo pod suncobranom), kojim preparatima da mu mažemo kožu i koliko često, kako da ga sačuvamo od mogućih zdravstvenih problema i šta bismo trebali obavezno ponijeti od lijekova za ne daj bože.
    Zahvaljujem!

    Odgovoreno: 17. 06. 2009.
    • Prvi put ne sme mu se dozvoliti da provede ne suncu, nezaštičeno, više od 15 minuta. Svaki sledeći dan to vreme provođenja na suncu može da se produži po 5 minuta. Svaki sat dete trebaš namazati kremom za sunčanje sa zaštitinim faktorom 10-15. Detetu se ne sme dozvoliti da spava na suncu. Na put obavezno bi trebalo poneti sirup protiv temperature (Sir Paracetamol), sirup protiv alergije (Sir Aerius), I  sredstvo protiv proliva (Cap Probiotik ili Caps Linex) I koristiti flaširanu vodu za piće. Antibiotike ne treba samoinicijativno da koristite. U slučaju potrebe obratite se lekaru u mestu letovanja
      Srdačno