Poštovani,
    pitala sam vas za sterilizator za flašice, ali niste mi odgovorili da li aparat za kuvanje na pari, može da posluži pošto ne bih kupovala posebno sterilizator ako i ovaj moj aparat može da radi isto.
    Hvala najlepse!

    Odgovoreno: 17. 06. 2009.
    • Aparat za kuvanje na pari može da se koristi za sterilizaciju flašica. Za bebe mlađe od godinu dana neophodno je da se flašice za bebe I sav pribor, sterilišu pre koriščenja. Flašice I pribor mogu da se čiste rukom, a mogu da se stave u mašinu za pranje sudova. Ako se koristi metod prokuvavanja, flašice  I pribor treba oprati I prokuvari 5 minuta. Kada se izvade vrele flašice treba da se ostave da se potpuni ohlade pre punjenja. Postoji I parni sterilizator koji može odjednom da steriliše veči broj flašica. U tu svrhu mogu da se koriste aparati za kuvanje na pari. Bolje je da se koriste staklene flašice.