Starija kcerka (9,5 godina) dobila je vodene ospice. Početne simptome nismo primijetili, znali smo da je zaražena tek kada se pojavio osip. Imamo bebu od 4 mjeseca i 5 dana, sa kojom je bila u kontaktu. Sta bih trebala preduzeti i koliko vodene ospice mogu biti opasne za bebu ovog uzrasta?

    Odgovoreno: 08. 05. 2008.
    • Ukoliko je mama lezala varicellu i doji dete beba je zasticena do 6tog meseca od ove infekcije. Ipak moze da je dobije ali i to nije nista strasno samo je pratite