Postovana doktorice,molimo Vas za brz odgovor.Roditelji smo troje dece[7,5,2].Najmladje dete je 26.04 dobilo ovcije boginje.Nismo bili kod lekara da potvrdi dijagnozu,a sami smo je prepoznali obzirom da je najstarije dete imalo ove boginje pre cetiri godine.Posto su boginje u ''jeku'' izbijanja,smatramo da bi bilo bolje da dete bude izolovano od ''bolesnih'' cekaonica,bar dok ne prodje taj najintezivniji talas izbijanja.Nadamo se da ce se i srednje dete ''zaraziti'',pa da slobodno kazemo jedna briga manje.Nase pitanje je koja je verovatnoca da i drugo dete dobije varicele i pitanje br.2 da li gresimo ako sacekamo da prodje nedelju dana za odlazak kod lekara? p.s.dete mazemo tecnim puderom za boginje i kupamo u blagom rastvoru hipermagana. Zahvalni roditelji

    Odgovoreno: 02. 05. 2008.
    • Postovani, Sansu da i srednje dete oboli niko vam sa sigurnoscu ne moze reci ali je velika. Sto se tice odlaska kod lekara on nije neophodan, a ni potreban zbog druge dece u cekaonicama. Mazite promene po kozi krecnim mlekom, dajte antipiretike ako ima temperaturu i dete ne treba kupati ni u vodi ni u
      hipermanganu jer se tako infekcija raznosi po kozi. samo odrzavajte toaletu
      Ass Prof Jelena Vojinovic