Postovana, već nekoliko meseci moj sin koji ima 4 god se zaista preterano znoji naveče. Kada zaspi već nakon pola sata glava mu je potpuno mokra i primorani smo da mu zamenimo jastuk. Napominjem da mu se znoji samo glava dok mu je ostatak tela potpuno suv. To traje 1 do 2 sata i posle toga je sve u redu. Dete jede normalno i aktivnost mu je takodje normalna. Mama i ja smo prilično zabrinuti.Ima li razloga?

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Postovana
      Nocno znojenje koje opisujete ne mora biti znak nekog patoloskog stanja. Ipak treba provereiti krvnu sliku, Se, nvo kalcijuma, fosfora i alkalne fosfataze