Poštovani,
    Imam povredu ramena koju sam doživeo pre oko 3 godine. Naime pri nezgodnom položaju ruke dešava mi se da mi ruka "pobegne" tj. " ispadne" iz ramena i zbog toga sam vrlo pažljiv sa njom tako da ispadanja nije bilo oko godinu dana, al je bilo tkz. "bežanja" tj. skoro da mi "ispadne" pa refleksnom reakcijom to i sprečim. Išao sam u početku kod nekog "ma (e) se (a) ra" koji je kao jedan od najboljih u Nišu bla bla bla ali eto ako je za neko opravdanje išao sam prvog dana i na ortopediju u bolnici i doktor mi je rekao da nije ništa strašno i da samo nedelju dana ne trebam da igram odbojku i da ne plivam i da će biti sve u redu. E sad najverorovatnije bi morala da se uradi operacija, ja bi voleo to da izbegnem međutim izgleda da je to najbolja opcija. Ono što mene interesuje jeste Vaše mišljenje o operaciji i ako bi to radio da li da radim u Nišu ili uz svo dužno poštovanje prema doktorima iz Niša radim operaciju u banjici ili VMA.
    Hvala pozdrav.

    Odgovoreno: 02. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Kod Vas je prisutna nestabilnost ramenog zgloba zbog oštećenja labruma čašice ramena. Zarastanje tog oštećenog dela je nemoguće bez hirurške intervencije i njegove fiksacije za kost. Najbolje je javiti se na pregled ortopedu i sa njim porazgovarati o uspešnosti lečenja operativnom metodom kao i o ustanovama gde je moguće uraditi gore navedenu hiruršku intervenciju.
      S poštovanjem dr Ivan Micić. Pozdrav