Poštovani,
    Ćerka se godinu dana intenzivno bavila igranjem salse. Pojavio se bol u vidu stezanja (kao da me steže rukom oko lista) u predelu gornjeg dela lista, koji je progresivno rastao sve do toga da se javljao na hod od 100m, ali je bol nestajao sa prestankom aktivnosti. Svi pulsevi na nozi su uredni. Mr pregled je pokazao leziju meniskusa 2 stepena, ali u anamnezi nema traume koja bi mogla biti odgovorna za leziju meniskusa. Sada se bol premestio u zatkolenu jamu i nema više stezanja. Bekerova cista negativna (uz i mr). Potreban mi je savet kome da je odvedem na pregled (do sada su je pregledala 4 ortopeda ali niko nije postavio dijagnozu), i jedan specijalista za funkcionalnu motoriku (dif) ali niko nije dao specifičnu dijagnozu ni predlog. Molim za savet gde i kome da je odvedem (ima 23 godine, i živimo u Beogradu).
    Hvala unapred. Koleginica

    Odgovoreno: 02. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Bol koji je prisutan vrlo verovatno potiče od oštećenja meniskusa (najverovatnije zadnjeg roga meniskusa) i iritacije zglobne površine kolena. Mišljenja sam da je potrebno uraditi artroskopiju kolena i eventualni debridement meniskusa ili parcijalnu meniscektomiju zavisno od intraoperativnog nalaza.
      S poštovanjem dr Ivan Micić. Pozdrav