Poštovani doktore,
    Moj sin prije dve nedelje igrajući basket povredio je koleno tj. koleno mu je iskočilo iz ležišta i opet se vratilo samo. Urađen je rentgen snimak i nije bilo traume, ali nosio je longetu jedne nedelje. Druge nedelje mu je izvađena longeta i punktirano mu je koleno (izvađeno je krv) i trebao je počne fizikalnu terapiju. Međutim fizijatar nijie hteo da počne sa terapijom zato što još ima otok i ne može skroz da ispruzi nogu. Bili smo kod ortopeda i on sumnja na meniskus ali prvo da se uradi magnetna rezonanca. On smatra da treba da se uradi artroskopija. Mene interesuje o kakvoj se operaciji radi? Kolika je cena u e npr. u Srbiji?
    Hvala.

    Odgovoreno: 02. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Operacija artroskopija kolena se izvodi uz pomoć specijalne aparaturte kojom se vrši pregled unutrašnjosti kolena i izvode potrebne hirurške intervencije uz pomoć kamere postavljene u koleni zglob. Ne bih znao cenu operacije u Srbiji. S poštovanjem dr Ivan Micić
      Pozdrav.