Poštovani,
    sin mi je rođen sa kontrakturama na oba lakta. Sad mu je dvanaest godina. Prvu operaciju smo radili u Sarajevu 1998 god ali bez uspjeha. Dijagnoza glasi contracura cubiti bill flex cong. Nakon operacije dr.Mihajla Miloševića je navedeno da ima artrogripotičnu sliku i taj *z* zahvat koji uopšte ne liči na slovo z je rađen rez više po duž ruke bar su tako rekli drugi dr. koji su gledali rez. I sad taj rez još više je zadebljo i sprječava ispružanje ruke koja je rađena. S napomenom da funkciju šake i prstiju potpuno normalnu ima. Ne znamo šta da radimo dalje
    Hvala

    Odgovoreno: 19. 06. 2009.
    • Poštovani,
      "z" plastika je pojam kojim se opisuje hirurška tehnika produženja tetive te se ne odnosi na operativni kožni rez odnosno hirurški pristup. Neophodno je detaljno ispitivanje uzroka kontraktura lakta odnosno da li je u pitanju skraćenje mekih struktura (mišića, tetiva...) ili postoji i oštećenje koštanih struktura lakta koja dovode do ukočenja zgloba. Moj savet je da konsultativni pregled obavite u Institutu za ortopedske bolesti "Banjica" gde će te dobiti odgovore na sva vaša pitanja.
      S poštovanjem, dr Ivan Micić