Poštovani doktore,
    imam više godina bolove u oba kolena, mada više u levom kolenu koje je i otečeno ispod kolena. Pijem tablete, arthrostop plus, tri meseca uz dva meseca pauze, oko 5 godina. Pre neki dan snimala sam levo koleno i dijagnoza je gonarthrosis lat. sin. incip. Bila sam kod ortopeda koji je rekao da je u pitanju i propadanje hrskavice i preporučio inekciju hyalart u koleno. (nalaz je arthrosu fobella, ne mogu da pročitam).
    Molim vas za mišljenje, odnosno da li je neophodna inekcija ili ima drugi način lečenja.

    Odgovoreno: 20. 06. 2009.
    • Poštovani,
      ukoliko se radi o početnom stepenu artroze preporučujem prvo primenu fizikalnih procedura. Ne mogu vam dati precizan odgovor u vezi primene hijaluronske kiseline u vidu injekcija jer treba uzeti u obzir godine života, stepen artroze zgloba kao i eventualno prisustvo drugih oboljenja. Uopšte, injekcije hijaluronske kiseline se uglavnom primenjuju kod početnih stepena artroze, mlađih i sportski aktivnih osoba.
      Pozdrav ass dr med sc Dragan Milić

Komentari na pitanje: #31854

    • Dijagnoza MKB 10 M17,0 Gonarthrosis primaria bilateralis presc desno koleno. Kakvo je Vaše mišljenje?

    • Poštovani , Moja majka ima 75 godina . Više od 5 godina trpi jake bolove jer su joj potpuno propale hrskavice na oba kolena. Da li bi Reviscon injekcije pomogle?

    • Imam 56 god. Istrosenu hrskavicu na oba koljena dg: gonarthrosis-m17 jake bolove i tesko kretanje sa 2potpauzne stake upucivan sam u blna ortopediju za ugradnju endo proteze ali nisu prihvatali zahvat jer imam cirozu jetrei manje probleme sa srcem. To traje vec 3-4god. Na moj zahtjev sam primio po 3 injekcije lemod depo samo mi se umanjio bol. Sada sam kupio hyaluronik acid kapsule a dali mi vi predlazete i injekcije hialuronske kisline koliko da primim ili imate drugi predlog. Molim vas da mi odgovorite

    • Objasnite mi sta znaci: gonarthrosislat sin gradus i, arthritis pedis lat dex gradus ii? Molim vas odg mi odma. Unapred hvala

    • Anamarija Cvetkovic 24. 04. 2012.

      Postovani, zamolicu vas da mi odgovorite na sledece: imam34 god i da navedem da veoma zdravo zivim sto znaci da strogo vodim racuna o ishrani. Pre godinu dana sam na kolenu, bas na kolenu sa desne strane uvidela mali otok. Pre mesec dana sam malo izmasirala maslinovim uljem i danas sam primetila da mi se vidno povecao otok. Noga mi po malo trne, ne cesto ali postoji doza straha. Iskreno vas molim da mi odgovorite kome da se obratim i sta moze biti u pitanju? S`postovanjem anamarija. . .

    • Kako ublaziti i kako lijeciti jer ja imam 45 god lijevo koljeno mi je oteceno bolno. Moja dijegnoza je gonarthgosis. Hvala!!! Unaprijed

    • Postovani doktore ja imam isti problem kao prethodna gospodja vec 15 meseci. Davao mi dr. Ortoped injekcije diprofos u koleno u tri navrata. Nista poboljsanja. Zatim sam isla fizijatru na terapije, nemam poboljsanja. Zatim sam isla u bg na reuatoloski institut predlozeno mi je fizikalna th> u rh centru kanjiza uz med. Th: osteoplex b. Isla sam na komisiju i kazu: odbija se! Za navedeno oboljenje< prema pravilniku nijepredvidjena stacionarna rehabilitacija dg. M17- gonarthrosis / osteoporosis. Molim vas da mi odgovorite kako da se lecim kada se ne postuje predlog dr. A ja sam u bolovima kukova, kolena, skocnih zglobova i kicme. Sta mi predlazete da mi bude lakse a da to nisu lekovi protiv bolova. Oeknuto mi koleno. Za osteoporosis th; bonviva 1 teb. Mesecno. Hvala vam puno unapred. Veliki pozdrav