Moja svekrva koja ima 80 god. Ima otečen zglob (članak) desne noge već više od mesec i po dana. U dva navrata je primala inekcije ali bez nekog rezultata. Otok se sada povećao, koža pomodrela i zbog bola otežano hoda. Ona inače pati od reumatskog artritisa godinama. Zadnji put kad su je uputili kod ortopeda (nisu ni znali gde da je upute) rečeno joj je da se tu više ništa ne može učiniti i poslali je kući. Kod kog specijaliste da je odvedemo kako bi joj pomogli? (baka ne zivi u Srbiji)
    Hvala

    Odgovoreno: 17. 06. 2009.
    • Poštovani,
      verovatno je otok posledica loše venske cirkulacije ili srčane insuficijencije te je neophodan pregled vaskularnog hirurga i interniste kardiologa i nefrologa.
      Pozdrav ass dr med sc Dragan Milić