Poštovani,
    Moja devojčica sad ima 4,5 meseca. Sa 3 meseca na ultrazvučnom pregledu kukova ustanovljena joj je na desnom kuku luksacija sonotip iv a na levom kuku displazija (sonotip iib). Tri nedelje smo bili na ekstenziji. Dijagnoza pri prijemu u bolnicu bila je urođena luksacija kukova. Posle ekstenzije, pod anestezijom su joj namestili kukove u čašice i stavili gips. Radili su joj rentgenski snimak i doktor kaže da je zadovoljan i da je veliki optimista da će sve biti ok. Već dve nedelje ima gips. Sutra idemo na kontrolu. Mene interesuje koliko dugo može da nosi gips a koliko dugo će nositi pavlikove remene, pošto su mi rekli da će posle gipsa nositi pavlikove remene? Da li će sa tim remenčićima moći u sedeći ili bar polu sedeći položaj ili će morati stalno da leži i kolike su šanse da na kraju bude sve ok? Šta vi mislite, da li će morati na operaciju?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 17. 06. 2009.
    • Poštovani,
      na ovo pitanje vam najbolje može odgovoriti ortoped koji se bavi dečjom ortopedijom. Molim vas da pitanje uputite dr Živanoviću, odnosno zamolite u pismu administratora sajta da njemu prosledi vaše pitanje.
      S poštovanjem dr Ivan Micić pozdrav