Poštovani,
    pre nedelju dana sam povredila levi skočni zglob nakon što sam nezgodno zgazila i iskrenula nogu, a pritom sam bila u visokim potpeticama. Imala sam strašne bolove, tako da sam u urgentnom centru uradila snimak na kome nema fraktura kostiju, dijagnoza je distorsio, a terapija mirovanje, previjanje noge i hladne obloge. Moje stanje se nije znatno poboljšalo, mogu da se oslonim na nogu, ali otok ne prolazi, i dalje je plavo duz celog stopala, a danas mi se javilo modrilo i oko prstiju. Jako sam zabrinuta, nemam bolove, ali me brine sto otok ne spada, a ni plava prebojenost. Moram napomenuti da jako malo mirujem, obzirom da imam puno obaveza oko fakulteta koje su neizostavne. Molim za savet! Hvala unapred!
    Pozdrav!

    Odgovoreno: 17. 06. 2009.
    • Poštovani,
      i sami ste svesni da dužim stajanjem i hodanjem podužavate vreme potrebno za saniranje bolesti. Otok i plavetnilo stopala i prstiju je posledica spuštanja krvnog podliva iz predela skočnog zgloba pod dejstvom sile zemljine teže. Za saniranje distorzije neophodno je mirovanje u trajanju od najmanje dve nedelje uz elevaciju noge i primenu hladnih obloga. Za povlačenje otoka i krvnog podliva nekada je potrebno i više od mesec dana naročito ukoliko ste primorani da duže stojite i hodate.
      Pozdrav ass dr med sc Dragan Milić