Pitanje za ortopeda moja dijagnoza je fractura subcapitalis radili dex. Pošto je posle povrede prošlo negde oko 20 dana a nisam uradio operaciju već radim fizikalne vežbe, zanima me kakve su šanse za oporavak ako i sada pro i supinacija su mi praktično blokirane i da li se to na kraju ipak mora zavrsiti operacijom.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 17. 06. 2009.
    • Poštovani,
      ukoliko nema napredka u izvođenju pokreta pro i supinacije i ukoliko zaostaje ispružanje lakta najverovatnije da će biti neophodna hirurška intervencija. Naravno, to u velikoj meri zavisi u kom je položaju glava žbicne kosti i da li ona blokira izvođenje pokreta ili su pokreti blokirani nastalom kontrakturom mekih struktura lakta. Ukoliko je prelom zarastao u odgovarajućem položaju kontrakturu mekih tkiva je moguće lečiti fizikalnim procedurama, međutim ukoliko je položaj glave žbice neodgovarajući bolje je odmah uraditi hiruršku intervenciju.
      Pozdrav ass dr med sc Dragan Milić