Artroskopska hirurgija kolena - interesuje me: - da li se ova operacija, za osobe do 40 godina starosti, refundira od strane socijalnog? - koja je suštinska razlika između dve metode zamene prednjeg ukrštenog ligamenta: 1. Gde se ligament menja ligamentom 2. Gde se ligament menja tetivom? Kakve su statistike jednog odnosno drugog tipa operacije? Da li se kod nekog od njih javlja veći % ponavljanja nakon nekoliko godina? Sve u svemu, kojoj tehnici menjanja acla biste se vi podvrgli?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 11. 06. 2009.
    • Poštovani,
      operacija artroskopije kolena je besplatna za osiguranike fonda kao i operacija zamene ligamenta. Veoma je teško odgovoriti jednostavno na vaša pitanja gde se i u kojim slučajevima koriste različite tehnike zamene ligamenta. Najbolje je obratiti se ortopedu koji će izvršiti operaciju i dogovoriti se sa njim o metodi rekonstrukcije ligamenta.