Poštovani,
    molim vas za savet, što mi je činiti pošto imam velike probleme sa skočnim zglobovima, naime o čemu se radi, levi skočni zglob sam isčašio prvi put kad sam imao 10 godina, nakon tog prvog iščešenja pa sve do dan danas ne znam ni sam koliko sam ga puta iščešio ali sigurno je na desetine. Zglob mi je došao u taj stadium da nakon iščešenja više nije bilo ni otoka nego samo bol koji bi istog dana nestao, dok mi je desni skoč. zglob bio ok. Pre nekih 5 godina sam pri nekom padu povredio i drugi skočni zglob, i od tada sam ga iščešio sigurno još 3-4 puta i svaki put sam najmanje 2 nedelje bio u kući. Nakon svih tih povreda mišljenje lekara je bilo kako moram da skinem višak kilograma i kako moram da ojačam ligamente nekim vežbama, dok moje mišljenje lično jeste da se nešto strukturalno dogodilo, pogotovo sa desnim skočnim zglobom, gde pri nekim pokretima mogu da čujem neko krckanje kao i primetim neke vizuelne minijaturne nepravilnosti. Iskreno da kažem nisam siguran da je gubitak viška kilaže i neke vežbice dovoljno da bi rešio taj problem, s obzirom da imam 25 godina (125 kg) i ti zglobovi trebaju još dugo da mi služe. Takođe bi me interesovalo da li postoji neka vrsta alternativne medicine koja bi bila delotvorna?
    Unapred se zahvaljujem: )

    Odgovoreno: 11. 06. 2009.
    • Poštovani,
      neophodno je uraditi snimanje magnetnom rezonancom da bi se utvrdilo eventualno oštćcenje zglobova. Težina je veliki problem i sigurno dodatno opterećuje koleni i skočni zglob. Nemam iskustva sa alternativnom medicinom tako da vam na to pitanje ne mogu dati odgovor.
      S poštovanjem