Poštovani gospodine doktore,
    moja majka ima prelom kuka. Zbog nekih njenih ranijih bolesti parkisonizma, anemije, tahikardije, spondilolisteze parapareze, niskog pritiska, a možda i osteoporozu ima odlučili smo da se ona ne operiše. Doktor nam je rekao da će kuk zarasti posle dva meseca a da će bolovi prestati za nekoliko dana. Prošlo je 25 dana a ona ima i dalje česte bolove. Da li će ti bolovi prestati i da li možemo da je postavimo da sedi ili da prošeta par koraka. Da li će kuk zarasti ili ne.
    Hvala

    Odgovoreno: 11. 06. 2009.
    • Poštovani,
      nejasno je da li se radi o prelomu vrata butne kosti ili prelomu trohanterne regije. Bolovi će se sigurno održavati sve dok prelom ne zaraste. Zavisno od tipa preloma ortoped će vam dati savet kako da se ponašate u odnosu na sedenje ili ustajanje bolesnice.
      S postovanjem