Poštovani,
    Imam pitanje koje se tiče moje mame, ona je operisala pre 6 godina kuk tj. glavu butne kosti, pala je. Urađena joj je operacija i ugradili su joj pločicu i bila je u banji mesec dana dok je stala na noge. Ona sada ima 74 godine i često ima kao blokadu te noge dok se kako kaže ona ne razradi i karlica je muči kad hoda povremeno, u odnosu na pre ona se slabije kreće nakon te operacije, prvih godina smo išle redovno na kontrolu ali je doktor onda rekao da nema potrebe da dolazi osim po potrebi tako da se jako brzo zamara a i nekad jedva hoda ne koristi nikakava pomagala ali blago gega dok hoda. Povremeno ide u banju 10 dana i prija joj dok je tamo ali posle isto. Ima osteoporozu u gornjem delu leđa nismo merili samo su na tako rekli ali doktor je rekao da sreća nije zahvatilo donji deo i da su se zato odlučili za pločicu jer je u odnosu na godište biološki mlađa tako nešto. Šta bi mogao da bude uzrok tih blokada i tog otežavajućeg hodanja i šta biste nam vi preporučili...
    Unapred zahvalana Linda.

    Odgovoreno: 19. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Vrlo je teško na osnovu Vašeg pisma reći koji je uzrok kako vi kažete " blokada" i otežanog hodanja. Neophodno je imati na uvid radiografski snimak operisanog kuka i lumbosakralnog dela kičmenog stuba. Nakon pregleda ortopeda i eventualno neurologa i neurohirurga moguće je utvrditi uzrok otežanog hodanja Vaše majke.
      S poštovanjem, dr Ivan Micić