Poštovani,
    Majka ima prelom kuka, leči i se kući. Šta znači to da je potrebno da miruje? Da li da 6. nedelja leži samo na leđima ili da može i na bok da se pomeri (zdrav kuk), jer ona ima i povređenu kičmu pa ne može dugo biti na leđima.
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 19. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Na osnovu Vašeg pisma može se zaključiti da je rađena hirurška intervencija u smislu osteosinteze preloma gornjeg okrajka butne kosti. Mirovanje u trajanju od 6 nedelja ne znači striktno ležanje na leđima već je zabranjeno ustajanje bez pomagala i oslonac na operisanu nogu. Naravno, neophodno je konsultovati ortopeda koji je operisao majku i koji zna kako je protekla hiurška intervencija. Nastavak lečenja zavisi od vrste preloma, vrste primenjene osteosinteze i kvaliteta kostiju na mestu preloma.
      S poštovanjem, dr Ivan Micić