Poštovani,
    Eho pregled kolena; bez znaka zglobnog izliva, zglobna hrskavica obostrano, izraženije desno, lako smanjene transparentnosti i dimenzije. Bez sinovijksih cista u zatkolenim jamama. Zadnji rog medijalnog meniskusa lako fragmentiranog izgleda, suspektivno se prikazuje cista u istom manjih dimenzija. Zaključak; ukupan nalaz ukazuje na na početno degenerativno obolenje kolena i suspektno leziju meniskusa levog kolena. Kakvu terapiju mi vi predlažete. Stara sam 53 godine.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 19. 05. 2009.
    • Poštovana,
      S obzirom na eho pregled kolena neophodno je započeti sa fizikalnom terapijom a ukoliko nema poboljšanja u dogovoru sa ortopedom uraditi hiruršku intervenciju artroskopije kolena i odstranjenja oštećenog meniskusa.
      S poštovanjem, dr Ivan Micić